Rady, tipy, nápady, fórum, služby hodinového manžela.

Podle mých zjištění a také názorů na internetu, je top domácím spotřebičem, se kterým je nejvíce problémů, myčka nádobí. Zaměříme se tedy na nejrozšířenější typ myček v našich domácnostech, a to na myčky nádobí WHIRPOOL.
Popíšeme si některá chybová a poruchová hlášení myček a některé možnosti odstranění těchto problémů. Novější myčky zobrazují chybové hlášení F a číslice. U starších modelů se číslice nahrazuje blikáním kontrolky, které se pro zapamatování opakuje.
RESET myčky
Reset myčky proveďte vždy, když se chyba zobrazí. Je to první krok k možnému odstranění závady. Reset se provede přidržením tlačítka start programu na dobu 3 až 10 vteřin v závislosti na typu myčky.
Chyba FA
Nesprávné nastavení tvrdosti vody nebo typu mycího prostředku. Pokud jsou tyto údaje chybně nastaveny a v nádržce máte sůl, pak dochází k nepřiměřenému pěnění a zobrazí se FA.
Chyba F2
Jedná se o únik vody do havarijní nádrže novějších typů myčky. V některých případech postačí myčku úplně vylít, nejlépe dnem vzhůru, a poté ji nechat alespoň jeden den otevřenou vysušit.
Chyba F3
Porucha ohřevu vody. V myčce může být hodně pěny nebo můžou být ucpaná ramena či hlavní filtr. Porucha topného tělesa nebo teplotního čidla je však pravděpodobnější.
Chyba F4
Závada vyčerpávání vody ven z myčky. Zkontrolujeme filtr v myčce, hadici a sifon, kam je napojena. Též možná porucha senzoru nebo čerpadla.
Chyba F5
Problém s motorem čerpadla. To se točí nesprávně nebo nefunguje vůbec.
Chyba F6
Jedná se o problém s přívodem vody. Překontrolujeme, zda teče z přípojného místa voda, potom hadici a sítko v místě napojení na myčku.
Chyba F7
Porucha průtokoměru přívodu vody. Provedeme stejné kroky jako u chyby F6.
Chyba F8
Závada hladiny vody pravděpodobně způsobená nadměrným pěněním v myčce nebo poruchou čidla.
Dá se to doma opravit?
Ano. Prakticky téměř všechny tyto závady se dají doma za pomoci běžného nářadí opravit. Pochopitelně ale jen pokud je zařízení již po záruce. Ekvivalenty náhradních dílů srovnatelné kvality se dají u nás bez problémů sehnat. Pak jen trochu práce a je to!

U dotazů, vztahujících se k poruchám myček, prosím, uvádějte chybová hlášení, pokud se na Vašem spotřebiči zobrazí.
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8730"
Pořádně ji vyčistit nějakým přípravkem.
Kutil.
Mám myčku Wirpool a nádobí je špatně umyté, někdy se ani nespotřebuje tableta. Kde je závada.
Děkuji!
ohom@seznam.cz
Mám myčku Wirpool a nádobí je špatně umyté, někdy se ani nespotřebuje tableta. Kde je závada.
Děkuji!
ohom@seznam.cz
Myčku řádně vyčistit a resetovat. Zkontrolujte nastavení tvrdosti a typu prostředku.
Kutil.
Dobrý den máme myčku Whirlpool ADG 155. Myčka nám po zapnutí začne pípat a a blyká kontrolka ECO. Zkoušel jsem jí odpojit a znovu připojit ale bez odezvy můžete mi prosím poradit? Našel jsem sice zprávu kde byl popsaný problém ale když najedu přímo na tuto stranku nemůžu tuto zprávu nalézt a to ani podle datumu přijetí zprávy. Moc děkuji za pomoc.
To je spousta možností.
Viděl bych to na odrušovací kondenzátor, motor, nebo topné těleso. Potřeba vše proměřit.
Kutil.
Whirlpool myčka ADG 8910 IX - zkrat (výpadek až hl.jističe) asi ve druhé až třetí třetině cyklu programu 40° sklenice i v programu 40° 30'. Někdy však lze i na polikáté myčku rozběhnout a cyklus se dokončí. Po zadní domontáži a kompletní el.kontrole všech prvků vč. elmag.ventilu v hadici jsem nenašel žádný problém. Nikde také netekla voda. Prosím na Váš názor - spěchá to. Děkuji
Není ucpané ? Uvnitř ? Kutil.
Dobrý den, prosím o radu. U myčky Whirpool se netočí horní rameno. Myčka je po vyčištění. Děkuji předem za radu
Opište prosím kontrolní kód "4856"
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one