Rady, tipy, nápady, fórum, jak na to....

Podle mých zjištění a také názorů na internetu, je top domácím spotřebičem, se kterým je nejvíce problémů, myčka nádobí. Zaměříme se tedy na nejrozšířenější typ myček v našich domácnostech, a to na myčky nádobí WHIRPOOL.
Popíšeme si některá chybová a poruchová hlášení myček a některé možnosti odstranění těchto problémů. Novější myčky zobrazují chybové hlášení F a číslice. U starších modelů se číslice nahrazuje blikáním kontrolky, které se pro zapamatování opakuje.
RESET myčky
Reset myčky proveďte vždy, když se chyba zobrazí. Je to první krok k možnému odstranění závady. Reset se provede přidržením tlačítka start programu na dobu 3 až 10 vteřin v závislosti na typu myčky.
Chyba FA
Nesprávné nastavení tvrdosti vody nebo typu mycího prostředku. Pokud jsou tyto údaje chybně nastaveny a v nádržce máte sůl, pak dochází k nepřiměřenému pěnění a zobrazí se FA.
Chyba F2
Jedná se o únik vody do havarijní nádrže novějších typů myčky. V některých případech postačí myčku úplně vylít, nejlépe dnem vzhůru, a poté ji nechat alespoň jeden den otevřenou vysušit.
Chyba F3
Porucha ohřevu vody. V myčce může být hodně pěny nebo můžou být ucpaná ramena či hlavní filtr. Porucha topného tělesa nebo teplotního čidla je však pravděpodobnější.
Chyba F4
Závada vyčerpávání vody ven z myčky. Zkontrolujeme filtr v myčce, hadici a sifon, kam je napojena. Též možná porucha senzoru nebo čerpadla.
Chyba F5
Problém s motorem čerpadla. To se točí nesprávně nebo nefunguje vůbec.
Chyba F6
Jedná se o problém s přívodem vody. Překontrolujeme, zda teče z přípojného místa voda, potom hadici a sítko v místě napojení na myčku.
Chyba F7
Porucha průtokoměru přívodu vody. Provedeme stejné kroky jako u chyby F6.
Chyba F8
Závada hladiny vody pravděpodobně způsobená nadměrným pěněním v myčce nebo poruchou čidla.
Dá se to doma opravit?
Ano. Prakticky téměř všechny tyto závady se dají doma za pomoci běžného nářadí opravit. Pochopitelně ale jen pokud je zařízení již po záruce. Ekvivalenty náhradních dílů srovnatelné kvality se dají u nás bez problémů sehnat. Pak jen trochu práce a je to!

U dotazů, vztahujících se k poruchám myček, prosím, uvádějte chybová hlášení, pokud se na Vašem spotřebiči zobrazí.
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9598"
Whirpool ADP 4736. Ako opravit chybu F3?
Whirlpool dwh
dobry den prosim vas mam micku wirpool lympia která nejede,, po zapnuti jela chvilku pak zacala vypouštět a najedsnou vypla od te doby nechce naskocit vůbec jako by byla bez elektriny. koukal jsem se dole a nic nenasel zadny slus nebo voda všude sucho nechapu to . dekuju za odpověď.
Dobrý den. Máme myčku typ ADG 8536 IX myčka hlásí asi po 1 minutě chybu FA nevim jak se nastavuje tvrdost vody sůl nepoužíváme jen tablety děkuji
Dekuji za reakci, jsem zručný, ale dle úvodu jsem ne rozpoznal o jakou závadu jde, nejtěžší je pro me rozpoznat závadu, s opravou si poradím. Mohl by jste mi prosím dat odhad o jakou závadu jde, pokud je to zřejmé? Dekuji za Váš čas
ID blikání, jak je psáno v úvodu. Kutil.
Dobrý den, myčka Whirlpool ADG 7556 přepne v půlce jakéhokoliv mycího programu do programu sprchování /kontrolka/ za doprovodu pipani a blikani kontrolka start. Před tímto v průběhu mytí otvírám myčku a ani po 15 min není voda na dne ohrata. Při první poruše vyšla velice Horká para ale mini myčka úspěšně dokončí pouze program sprchování. Mám rovnou obednat telisko a připadne kde, nebo muže byt závada i v něčem jiném? Dekuji moc za reakci
Opište prosím kontrolní kód "1847"
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one