Rady, tipy, nápady, fórum, služby hodinového manžela.

Podle mých zjištění a také názorů na internetu, je top domácím spotřebičem, se kterým je nejvíce problémů, myčka nádobí. Zaměříme se tedy na nejrozšířenější typ myček v našich domácnostech, a to na myčky nádobí WHIRPOOL.
Popíšeme si některá chybová a poruchová hlášení myček a některé možnosti odstranění těchto problémů. Novější myčky zobrazují chybové hlášení F a číslice. U starších modelů se číslice nahrazuje blikáním kontrolky, které se pro zapamatování opakuje.
RESET myčky
Reset myčky proveďte vždy, když se chyba zobrazí. Je to první krok k možnému odstranění závady. Reset se provede přidržením tlačítka start programu na dobu 3 až 10 vteřin v závislosti na typu myčky.
Chyba FA
Nesprávné nastavení tvrdosti vody nebo typu mycího prostředku. Pokud jsou tyto údaje chybně nastaveny a v nádržce máte sůl, pak dochází k nepřiměřenému pěnění a zobrazí se FA.
Chyba F2
Jedná se o únik vody do havarijní nádrže novějších typů myčky. V některých případech postačí myčku úplně vylít, nejlépe dnem vzhůru, a poté ji nechat alespoň jeden den otevřenou vysušit.
Chyba F3
Porucha ohřevu vody. V myčce může být hodně pěny nebo můžou být ucpaná ramena či hlavní filtr. Porucha topného tělesa nebo teplotního čidla je však pravděpodobnější.
Chyba F4
Závada vyčerpávání vody ven z myčky. Zkontrolujeme filtr v myčce, hadici a sifon, kam je napojena. Též možná porucha senzoru nebo čerpadla.
Chyba F5
Problém s motorem čerpadla. To se točí nesprávně nebo nefunguje vůbec.
Chyba F6
Jedná se o problém s přívodem vody. Překontrolujeme, zda teče z přípojného místa voda, potom hadici a sítko v místě napojení na myčku.
Chyba F7
Porucha průtokoměru přívodu vody. Provedeme stejné kroky jako u chyby F6.
Chyba F8
Závada hladiny vody pravděpodobně způsobená nadměrným pěněním v myčce nebo poruchou čidla.
Dá se to doma opravit?
Ano. Prakticky téměř všechny tyto závady se dají doma za pomoci běžného nářadí opravit. Pochopitelně ale jen pokud je zařízení již po záruce. Ekvivalenty náhradních dílů srovnatelné kvality se dají u nás bez problémů sehnat. Pak jen trochu práce a je to!

U dotazů, vztahujících se k poruchám myček, prosím, uvádějte chybová hlášení, pokud se na Vašem spotřebiči zobrazí.
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6133"
Chyba F4 u myčky Whirlpool, jak vypadá senzor a jak ho lze změřit? Děkuji za odpověď.
Dobry den, mame doma umyvacku adg7556 cca 9rokov.

Umyvacka vodu napusti, za 1min ju vypusti a zapipa ako keby bolo vsetko v poriadku.

Ziadna chybova hlaska proste nic.

Asi tyzden dozadu hlasila chybu F3 po resete vsetko islo OK.

dik za odpoved
Problem jiz vyresen. Spustil jsem servisni program a mycka se pravdepodobne zkalibrovala.
Mam mycku whirpool a zobrazuje chybu F8 E2. Vymenil jsem senzor i vypousteci cerpadlo. Chyba stale blika a nejde resetovat. Predem dekuji za radu.
Mam mycku whirpool a zobrazuje chybu F8 E2. Vymenil jsem senzor i vypousteci cerpadlo. Chyba stale blika a nejde resetovat. Predem dekuji za radu.
Dobrý den, mám myčku Whirpool a po zapnutí blikají zeleně všechny kontrolky, zkusila jsem odpojit od el.elektriky a nepohlo to.
Opište prosím kontrolní kód "4563"
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one