Rady, tipy, nápady, fórum, jak na to....

Podle mých zjištění a také názorů na internetu, je top domácím spotřebičem, se kterým je nejvíce problémů, myčka nádobí. Zaměříme se tedy na nejrozšířenější typ myček v našich domácnostech, a to na myčky nádobí WHIRPOOL.
Popíšeme si některá chybová a poruchová hlášení myček a některé možnosti odstranění těchto problémů. Novější myčky zobrazují chybové hlášení F a číslice. U starších modelů se číslice nahrazuje blikáním kontrolky, které se pro zapamatování opakuje.
RESET myčky
Reset myčky proveďte vždy, když se chyba zobrazí. Je to první krok k možnému odstranění závady. Reset se provede přidržením tlačítka start programu na dobu 3 až 10 vteřin v závislosti na typu myčky.
Chyba FA
Nesprávné nastavení tvrdosti vody nebo typu mycího prostředku. Pokud jsou tyto údaje chybně nastaveny a v nádržce máte sůl, pak dochází k nepřiměřenému pěnění a zobrazí se FA.
Chyba F2
Jedná se o únik vody do havarijní nádrže novějších typů myčky. V některých případech postačí myčku úplně vylít, nejlépe dnem vzhůru, a poté ji nechat alespoň jeden den otevřenou vysušit.
Chyba F3
Porucha ohřevu vody. V myčce může být hodně pěny nebo můžou být ucpaná ramena či hlavní filtr. Porucha topného tělesa nebo teplotního čidla je však pravděpodobnější.
Chyba F4
Závada vyčerpávání vody ven z myčky. Zkontrolujeme filtr v myčce, hadici a sifon, kam je napojena. Též možná porucha senzoru nebo čerpadla.
Chyba F5
Problém s motorem čerpadla. To se točí nesprávně nebo nefunguje vůbec.
Chyba F6
Jedná se o problém s přívodem vody. Překontrolujeme, zda teče z přípojného místa voda, potom hadici a sítko v místě napojení na myčku.
Chyba F7
Porucha průtokoměru přívodu vody. Provedeme stejné kroky jako u chyby F6.
Chyba F8
Závada hladiny vody pravděpodobně způsobená nadměrným pěněním v myčce nebo poruchou čidla.
Dá se to doma opravit?
Ano. Prakticky téměř všechny tyto závady se dají doma za pomoci běžného nářadí opravit. Pochopitelně ale jen pokud je zařízení již po záruce. Ekvivalenty náhradních dílů srovnatelné kvality se dají u nás bez problémů sehnat. Pak jen trochu práce a je to!

U dotazů, vztahujících se k poruchám myček, prosím, uvádějte chybová hlášení, pokud se na Vašem spotřebiči zobrazí.
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5633"
Dobry den. Mam stejny problem. Poradite prosim? dekuji. Vendyholikova@seznam.cz
Mám problém u myčky Wirpool 6smysl, hlásí poruchu F6,nebo to může být F7 nevím sítka na přívodu vody do myčky jsou čistá. po zapnutí myčky tato začne napouštět vodu a program běží 1 minutu, poté naskočí porucha F6 a myčka začne vypouštět vodu. Toto se děje na všech programech. Již jste na nějaký problém přišli? kontroloval jsem všě až po konec hadice voda teče myčka napouští ale nevypne nevím co vlastně by mněla udělat ale pak začne blikat a pípat porucha F6 E1 a myčka vypustí vodu a konec i reset nepomohl co bych ještě měl vyskoušet děkuji pokud by jste mi zavolal nebo poslal kontakt do mejlu byl bych vám vděčný ozval bych se a poradil by jste mi přes telefon děkuji moje číslo 728087980 pošlete sms a ja zavolám děkuji moc a přeji pěkný nový rok a hodně zdraví
Dobrý den. Prosím o radu. Máme myčku Whirpool. Při spuštění programu napustí vodu, jde slyšet ohřev vody a pak se ohřátá voda vypustí. Mezi tím myčka vůbec nemyje. Co s tím?? Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den. Prosím o radu. Máme myčku Whirpool. Při spuštění programu napustí vodu, jde slyšet ohřev vody a pak se ohřátá voda vypustí. Mezi tím myčka vůbec nemyje. Co s tím?? Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, mám myčku WP79/2, na myčce se rozsvítila chyba F7. Po výměně labirintu s prutokomerem ( jazyčkovým ) , to chybu hlásilo dál. Tak jsem koupil OWI průtokoměr, a po teté výměně už nehlásí žádnou chybu, ale STÁLE napouští vodu a po cca 10 sekundách začne pouze pípap a to vždy 6x za sebou dokola, a voda se stále napouští. Už jsem zkoušel i přiškrtit vodu, a i to nepomohlo. Prosím poraďte uz jsem bezmocný :) děkuji Vlasta
Myčka po zapnutí nefunguje displej nesvítí v zásuvce je proud
Opište prosím kontrolní kód "1127"
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one